Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

মানচেষ্টাৰ চিটিৰ মেনেজাৰে ধন্যবাদ জনালে কোহলীক


Published on April 25, 2021 | News Source: ৰাহুল ডেকা
Share This Page
Related Stories

ICC Rankings: Virat Kohli rises to 5th in T20I list, only batsman in top 5 across formats


Published on March 17, 2021|News Source : ANI


Dubai , March 17 : India skipper Virat Kohli has moved back into the top five while England star batsman Jos Buttler has re-entered the top 20 in the latest ICC men's T20I rankings after blistering performances in their ongoing five-match series in Ahmedabad.


Kohli, a formerly top-ranked batsman in the format and currently number one in ODIs, has gained one slot and a massive 47 rating points after unbeaten knocks of 73 and 77 in the second and third T20I. The India skipper is at the fifth spot and that has made him the only batsman to be placed in the top-5 across all three formats. Buttler's match-winning 83 not out in the third match has helped him advance five places to the 19th position, just two shy of his career-best 17th position attained in October 2018.


Published on January 1, 1970|News Source :

বিৰাট কোহলীৰ পৰা মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীলৈকে: ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰসকলৰ মুঠ সম্পত্তিৰ পৰিমাণ কিমান?


Published on April 19, 2021|News Source : ৰাহুল ডেকা

গুৱাহাটী,১৯ এপ্ৰিল:ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰসকলে বিভিন্ন ক্ৰিকেট আৰু অ-ক্ৰিকেট সম্পৰ্কীয় চুক্তিৰ জৰিয়তে বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন উপাৰ্জন কৰে। বি.চি.চি.আইয়ে ভাৰতীয়  ক্ৰিকেটাৰসকলকো সুন্দৰ দৰমহা দিয়ে আৰু তেওঁলোকৰ বেছিভাগে কেইবাটাও ব্ৰেণ্ডক সমৰ্থন কৰে যিয়ে তেওঁলোকক বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন উপাৰ্জন কৰাত সহায় কৰে। 

বিশ্বৰ শীৰ্ষ ৫ জন ধনী ক্ৰিকেটাৰ সকল:

শচীন তেণ্ডুলকাৰ

ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অপেনাৰ শচীন তেণ্ডুলকাৰৰ মুঠ সম্পত্তিৰ পৰিমাণ হৈছে ১০৯০ কোটি টকা আৰু তেওঁ বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ক্ৰিকেটাৰ। যদিও কিংবদন্তী বেটছমেনজন এতিয়া আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছে কিন্তু তেওঁ এতিয়াও বিভিন্ন ব্ৰেণ্ড এণ্ডোৰ্চমেণ্ট আৰু স্পঞ্চৰৰ চুক্তিৰ পৰা ধন উপাৰ্জন কৰে।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী

ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী নিঃসন্দেহে এজন অতি জনপ্ৰিয় ক্ৰিকেটাৰ যদিও তেওঁ এতিয়া আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ষেত্ৰৰ পৰা অৱসৰ লৈছে। ধোনী ৭৬৭ কোটি টকাৰ মুঠ সম্পত্তিৰ সৈতে বিশ্বৰ দ্বিতীয় গৰাকী ধনী ক্ৰিকেটাৰ। ধোনীৰ অধিনায়কত্বত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলে দুটা এছিয়া কাপ, এটা আইচিচি চেম্পিয়নছ ট্ৰফী, এটা আইচিচি টি-২০ বিশ্বকাপ আৰু ২০১১ চনৰ সন্মানীয় ক্ৰিকেট বিশ্বকাপ জিকিছিল। 

বিৰাট কোহলী

ভাৰতৰ অধিনায়ক বিৰাট কোহলী ৬৩৮ কোটি টকাৰ মুঠ সম্পত্তিৰ সৈতে বিশ্বৰ তৃতীয় ধনী ক্ৰিকেটাৰ। কোহলীৰ নিজা ফেশ্বন ব্ৰেণ্ড ৰোগন আৰু ৱান এইট আছে । তেওঁ হৈছে বিশ্বৰ ফৰ্বছৰ সৰ্বাধিক উপাৰ্জন কৰা খেলুৱৈৰ তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত একমাত্ৰ ক্ৰিকেট খেলুৱৈ।

বীৰেন্দ্ৰ ছেহৱাগ

২৭৭ কোটি টকাৰ বৃহৎ মুঠ সম্পত্তিৰ সৈতে ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অপেনাৰ বীৰেন্দ্ৰ ছেহৱাগ হৈছে চতুৰ্থতম ধনী ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ। ছেহৱাগে তেওঁৰ ৮ বছৰীয়া আই পি এল কেৰিয়াৰত আই পি এল ফ্ৰেঞ্চাইজি দিল্লী ডেয়াৰডেভিলছ আৰু কিংছ ইলেভেন পাঞ্জাৱকো প্ৰতিনিধিত্ব কৰিছিল। 

যুৱৰাজ সিং

প্ৰাক্তন অলৰাউণ্ডাৰ আৰু ভাৰতৰ ২০১১ চনৰ বিশ্বকাপ জয়ৰ 'মূল নায়ক' যুৱৰাজ সিংও ভাৰতৰ আটাইতকৈ ধনী ক্ৰিকেটাৰসকলৰ ভিতৰত এজন। তেওঁৰ মুঠ সম্পত্তিৰ পৰিমাণৰ মূল্য প্ৰায় ২৪৫ কোটি টকা

Cartoon
View Older

 

September 20, 2021


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account