Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া
0
0
6976

বুৰ্জ খালিফা উজ্বলি উঠিল ভাৰতৰ ত্ৰিৰংগাৰে


Published on April 26, 2021 | News Source: ৰাহুল ডেকা
Share This Page
Related Stories

গুগলৰ আকৰ্ষণীয় ডুডল,জনালে সকলোকে ধন্যবাদ


Published on April 26, 2021|News Source : ৰাহুল ডেকা

গুৱাহাটী,২৬ এপ্ৰিল:গুগল ডুডলে এক বিশেষ ধৰণে ধন্যবাদ জনাই কৰ'না ভাইৰাছ সংকটৰ সময়ত যুদ্ধ কৰি থকা জৰুৰীকালীন সেৱাৰ কৰ্মীসকলক আৰু ইয়াৰ গৱেষক সকলক ।

আজিৰ দিনটোৰ এনিমেটেড গুগল ডুডলত এটা হৃদযন্ত্ৰৰ ইম'জি আছে, যি মৰম আৰু সন্মানক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে, যাক "সকলো ৰাজহুৱা স্বাস্থ্য কৰ্মী আৰু বৈজ্ঞানিক সম্প্ৰদায়ৰ গৱেষকসকললৈ" প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। 

তেওঁলোকে লগতে কৈছে যে ধন্যবাদ হৈছে তেনেই এটা সাধাৰণ কিন্তু অত্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ কথা বা উৎসাহজনক মন্তব্য । সকলোৱে এই ধন্যবাদ বিপদৰ সময়ত আমাৰ বাবে কাম কৰি থকা লোকসকলক দিয়া উচিত। 

লগতে সকলোকে ঘৰত থাকিবলৈ আৰু জৰুৰী কালীন অৱস্থাতহে বাহিৰলৈ ওলাই যোৱাৰ বাবে আহ্বান জনাইছে । ইয়াৰ উপৰিও সামাজিক দূৰত্ব বজাই ৰাখিবলৈও পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যাতে মাৰাত্মক কৰ'না ভাইৰাছৰ বিস্তাৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰি।


Published on January 1, 1970|News Source :

ভাৰতৰ মহিলা ৰিকার্ভ দলৰ ফাইনেলত প্রৱেশ


Published on April 25, 2021|News Source : জনমভূমি

গুৱাটেমেলা চিটি, ২৪ এপ্রিল ঃ স্পেইনক পোনপটীয়া ব্যৱধানত পৰাজিত কৰি ভাৰতৰ মহিলা ৰিকার্ভ দলে আর্ৰী বিশ্ব কাপৰ ষ্টেজ-১ৰ দলীয় ফাইনেলত প্রৱেশেৰে দেশৰ বাবে পদক নিশ্চিত কৰিছে৷ ৰিকার্ভৰ মহিলা দলটোত আছিল দীপিকা কুমাৰী, অংকিতা ভকত আৰু কোমলিকা বাৰী৷ ছেমি ফাইনেলত তেওঁলোকে স্পেইনক ৬-০ ব্যৱধানত হৰুৱাই খিতাপ যুঁজলৈ উন্নীত হৈছে৷ আনহাতে তৃতীয় বাছনিপ্রাপ্ত ভাৰতীয় পুৰুষ দলে কোৱার্ৰ ফাইনেলত স্পেইনৰ হাতত পৰাজিত হৈ পদকৰ পৰা বঞ্চিত হয়৷

৪-৪ত টাই হৈ ৰোৱা খেলখনত শ্বুট অফত স্পেনিছ দলে ভাৰতক ২৭-২৬ পইণ্টত পৰাজিত কৰে৷ ভাৰতে আৰু তিনিটা ইভেণ্টত মেডেল জয়ৰ সম্ভাৱনা ৰাখিছে৷ সদ্য বিবাহিত অতনু দাস আৰু দীপিকাই মিক্সড পেয়াৰৰ ব্রঞ্জৰ পদকৰ প্লে’ অফত প্রৱেশ কৰাৰ বিপৰীতে দুয়োৱে পুৰুষ আৰু মহিলাৰ ব্যক্তিগত শাখাৰ অন্তিম ৪ত উপনীত হৈ পদকৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰিছে৷ উল্লেখনীয় যে ২০১৬ চনৰ ছাংহাই বিশ্ব কাপৰ পাছত ভাৰতে প্রথম বাৰলৈ বিশ্ব কাপৰ কোনো ইভেণ্টৰ ফাইনেলত প্রৱেশ কৰিছে৷

 

Ad
Cartoon
View Older

 

December 6, 2022



North-East
View Older

From Our Archive

Create Account