Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

জাৰ্মানীয়ে ভাৰতলৈ প্ৰেৰণ কৰিলে অক্সিজেন কনচেণ্ট্ৰেইটৰ


Published on April 29, 2021 | News Source: ৰাহুল ডেকা
Share This Page
Related Stories

ৰাছিয়াই প্ৰেৰণ কৰিলে অক্সিজেন কনচেণ্ট্ৰেইটৰ,ভেন্টিলে’টৰ আৰু ঔষধ


Published on April 29, 2021|News Source : ৰাহুল ডেকা

গুৱাহাটী,২৯ এপ্ৰিল: ৰাছিয়াই ক'ভিড-১৯ ৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ সৈতে যুঁজিবলৈ ভাৰতলৈ ২২ টনতকৈও অধিক চিকিৎসা সামগ্ৰী প্ৰেৰণ কৰিছে। এই সামগ্ৰীবোৰত আছে ২০ টা অক্সিজেন কনচেণ্ট্ৰেইটৰ, ৭৫ টা ভেণ্টিলে’টৰ, আৰু ২ লাখ পেকেট এন্টি কভিড ঔষধ।

ভাৰতত ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰদূত নিকোলাই কুদাশ্বেভে কৰ'না ভাইৰাছ মহামাৰীৰ দৰে সংকটৰ সময়ত ৰাষ্ট্ৰসমূহৰ মাজত সামূহিক প্ৰচেষ্টা আৰু পাৰস্পৰিক সন্মানৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। 

কুদাশ্বেভে লগতে কয়, "আমাৰ বন্ধুত্বপূৰ্ণ সম্পৰ্কৰ বাবে আমি ভাৰতীয় জনসাধাৰণৰ প্ৰতি সহানুভূতি শীল, এনেদৰে আমাৰ মাজত বন্ধুত্ব অব্যাহত থাকিব।"


Published on January 1, 1970|News Source :

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ ঘোষণা: ১ লাখ পোৰ্টেবল অক্সিজেন কনচেণ্ট্ৰেটৰ ক্ৰয় ক'ৰা হ'ব


Published on April 28, 2021|News Source : ৰাহুল ডেকা

গুৱাহাটী,২৮ এপ্ৰিল: প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ  মোডীৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত হোৱা এক উচ্চ পৰ্যায়ৰ বৈঠকৰ পিছত লিকুইড মেডিকেল অক্সিজেন (এলএমঅ') যোগান উন্নত কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থাসমূহক লৈ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে নিৰ্দেশ দিয়ে যে অতি শীঘ্ৰে অক্সিজেন কনচেণ্ট্ৰেটৰবোৰ ক্ৰয় কৰিব লাগে আৰু ৰাজ্যসমূহত প্ৰদান কৰিব লাগে।

পিএম কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডৰ অধীনত পূৰ্বতে অনুমোদিত ৭১৩ টা পিএছএ প্ৰকল্পৰ উপৰিও, পিএম কেয়াৰ্ছ ফাণ্ডৰ অধীনত ৫০০ টা নতুন প্ৰেচাৰ চুইং এডচৰ্পচন (পিএছএ) অক্সিজেন প্ৰকল্প আজি মঞ্জুৰ কৰা হৈছে।


ডি.আৰ.ডি.অ' আৰু চি.এছ.আই.আৰৰ দ্বাৰা এই ৫০০ টা পি.এছ.এ প্ৰকল্প স্থাপন কৰা হ'ব।

পি.এছ.এ. প্ৰকল্প স্থাপন কৰা আৰু পোৰ্টেবল অক্সিজেন কনচেণ্ট্ৰেটৰ ক্ৰয় কৰিলে অক্সিজেনৰ যোগান যথেষ্ট বৃদ্ধি হ'ব ।

Cartoon
View Older

 

September 16, 2021


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account