Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া
Breaking News
0
0
5795

জয়দেৱ উনাদকাট আৰু নিকোলাছ পোৰাণে আগবঢ়ালে নিজৰ আইপিএলৰ কিছু অংশ মাননি


Published on April 30, 2021 | News Source: ৰাহুল ডেকা
Share This Page
Related Stories

পেট কামিন্সে ভাৰতক আগবঢ়ালে ৩৮ লাখ টকা


Published on April 26, 2021|News Source : ৰাহুল ডেকা

গুৱাহাটী,২৬ এপ্ৰিল:কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ তাৰকা বলাৰ পেট কামিন্সে ক'ভিড-১৯ৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ যুঁজৰ অংশীদাৰ হিচাপে ৫০,০০০ ডলাৰ(প্ৰায় ৩৮ লাখ টকা) অনুদান আগবঢ়ায় ।  

ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (আই পি এল) ২০২১ ত অংশগ্ৰহণ কৰা তেওঁৰ সহযোগী খেলুৱৈসকলক তেওঁলোকৰ সহায় আগবঢ়াবলৈ আহ্বান জনায়। 

কামিন্সে টুইটাৰত ইয়াক নিশ্চিত কৰে আৰু কয় যে যদিও তেওঁৰ পৰিমাণ পৰ্যাপ্ত নহ'ব পাৰে, ই প্ৰয়োজনীয় কাৰোবাক হয়তো সহায় কৰিব ।

"ভাৰত হৈছে এনে এখন দেশ যাক মই বহুত ভাল পাওঁ । এই সময়ত বহুতে ইমান কষ্ট পাইছে বুলি জানি মই বহুত দুখ পাইছোঁ । 

আই পি এল ২০২০ ৰ নিলামত কে কে আৰ-এ ১৫ কোটি টকাত ক্ৰয় কৰা কামিন্সে কয় যে আনক সহায় কৰাৰ বাবে আৱেগক কাৰ্যকৰী কৰাৰ সময় আহি পৰিল।

"মই মোৰ সহযোগী আই পি এল খেলুৱৈসকলক - আৰু সমগ্ৰ বিশ্বৰ আন যিকোনো খেলুৱৈক, যিসকলে ভাৰতৰ আবেগ আৰু উদাৰতাৰ দ্বাৰা অনুপ্ৰাণিত হৈছে তেওঁলোকক মই অৱদান আগবঢ়াবলৈ অনুৰোধ কৰিছো। মই ইয়াক ৫০,০০০ ডলাৰেৰে আৰম্ভ কৰিম। এনে ধৰণৰ সময়ত, অসহায় অনুভৱ কৰাটো সহজ। মই নিশ্চিতভাৱে পলমকৈ অনুভৱ কৰিছো। মই জানো যে মোৰ এই দান বেছি নহয়, কিন্তু মই আশা কৰো যে ই কাৰোবাৰ বাবে এক পৰিৱৰ্তন আনিব,"।

ৰাজস্থান ৰয়েলছে আগবঢ়ালে ৭.৫ কোটি টকা


Published on April 29, 2021|News Source : ৰাহুল ডেকা

গুৱাহাটী,২৯ এপ্ৰিল:ৰাজস্থান ৰয়েলছে ভাৰতৰ ক'ভিড মহামাৰীৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত লোকসকলক সহায় আগবঢ়োৱাৰ স্বাৰ্থত ৭.৫ কোটি টকা (১ নিযুত ডলাৰ) বৰঙণি ঘোষণা কৰে।

দলৰ স্বত্বাধিকাৰী আৰু দল পৰিচালনাৰ ব্যক্তি তথা খেলুৱৈসকলে এই পুঁজি ব্ৰিটিছ এছিয়ান ট্ৰাষ্টৰ (বিএটি) সৈতে অংশীদাৰীত্বত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ এটা শাখা ৰয়েল ৰাজস্থান ফাউণ্ডেশ্যন (আৰআৰএফ)ৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰিছে ।

Cartoon
View Older

 

August 4, 2021


Entertainment
View Older

North-East
View Older

From Our Archive

Create Account