Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া
Breaking News
0
0
6254

ঘূৰ্ণীবতাহ য়াছৰ প্ৰভাৱ নিৰীক্ষণৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ উৰিষ্যা, পশ্চিমবংগ ভ্ৰমণ


Published on May 28, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

সুদিনৰ দিশে ভাৰত: ২ কোটিৰো অধিক লোক ক'ৰনামুক্ত 


Published on May 28, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা

গুৱাহাটী,২৮ মে': কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ সবিশেষ তথ্য অনুসৰি ভাৰতত ক'ভিড-১৯ত আক্ৰান্ত হোৱা ৰোগীৰ সংখ্যা লাখলৈ হ্রাস পাইছে। ইয়াকে লৈ দেশত মুঠ আৰোগ্য হোৱা ৰোগীৰ ২,৪৮,৯৩,৪১০ লৈ বৃদ্ধি পাইছে। 

বিগত ২৪ ঘন্টাত মুঠ ১,৮৬,৩৬৪ জন লোক ক'ৰনা ভাইৰাছৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হোৱাৰ খৱৰ পোৱা হৈছে। যি বিগত ৪৪ দিনৰ ভিতৰত সৰ্বনিম্ন আক্ৰান্ত হোৱা লোকৰ সংখ্যা হিচাপে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে জানিবলৈ দিয়ে। 

আনহাতে বিগত ২৪ ঘন্টাত ৩,৬৬০ জন লেকৰ ক'ভিড-১৯ত মৃত্যু হৈছে। ইয়াকে লৈ দেশত মৃত্যু হোৱা ৰোগীৰ সংখ্যা ৩,১৮,৮৯৫ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে। 
লগতে, বিগত ২৪ ঘন্টাত ২০,৭০,৫০৮টা ক'ভিড পৰীক্ষা সম্পন্ন হৈছে, যাৰ ফলত দেশত বৰ্তমানলৈ ৩৩,৯০,৩৯,৮৬১ টা ক'ভিড পৰীক্ষা সম্পন্ন কৰা হৈছে বুলি চৰকাৰী তথ্য প্ৰকাশ কৰা হৈছে। 

ইপিনে ২,৪৮,৯৩,৪১০ জন লোক ক'ভিড-১৯ৰ পৰা আৰোগ্য হোৱাৰ পিছত দেশত দৈনিক ক'ভিড-১৯ত আৰোগ্য হোৱা ৰোগীৰ হাৰ হাৰ ৯০.৩৪ শতাংশলৈ উন্নীত হৈছে বুলি স্বাস্থ্য মন্ত্রণালয়ৰ তথ্যত প্ৰকাশ পাইছে। 

ভাৰতত বিগত বৰ্ষত ক'ভিড-১৯ আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ৭ আগষ্টত ২০ লাখ, ২৩ আগষ্টত ৩০ লাখ, ৫ ছেপ্টেম্বৰত ৪০ লাখ আৰু ১৬ ছেপ্টেম্বৰত ৫০ লাখ সীমা অতিক্ৰম কৰিছিল। লগতে ২৮ ছেপ্টেম্বৰত ৬০ লাখ, ১১ অক্টোবৰত ৭০ লাখ, ২৯ অক্টোবৰত ৮০ লাখ, ২০ নৱেম্বৰত ৯০ লাখ অতিক্ৰম কৰিছিল। পৰৱৰ্তী সময়ত ১৯ ডিচেম্বৰত ১ কোটিৰো সীমা অতিক্ৰম কৰে, আৰু চলিত বৰ্ষত ৪ মে'ত ভাৰতে ভয়ংকৰভাৱে কোটি আক্ৰান্তৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছিল।

Cartoon
View Older

 

September 21, 2021


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account