Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

অসমৰ কাগজ কলৰ নিলাম বাতিল কৰিবলৈ অখিল গগৈৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীলৈ আহ্বান


Published on June 9, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

অৱশেষত নিলাম হ'ব নগাঁও আৰু কাছাৰৰ কাগজ কল: ৩০ জুনত নিলামৰ দিন ধাৰ্য্য


Published on June 2, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা

গুৱাহাটী, ২ জুন: হিন্দুস্তান পেপাৰ কৰ্প’ৰেশ্যন লিমিটেডৰ (এইচপিচিএল) কাগজকল নিলাম প্ৰক্ৰিয়া ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে আৰু লিকুইডেটৰে জাননী দিছে যে ৩০ জুন, ২০২১ তাৰিখে পুৱা ১০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ কাগজকল নিলাম অনুষ্ঠিত হ'ব।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, নিলাম প্ৰক্ৰিয়াটো এম টি এছ ই কমাৰ্চ ডট কম (mtsecommerce.com) নামৰ অনলাইন ৱেবচাইটত অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব। ই এম ডিৰ পৰিমাণ ৫৫ কোটি টকা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে যদিও সংৰক্ষিত মূল্য ১,১৩৯ কোটি টকা আৰু নিম্নতম বৰ্ধিত নিবিদা ১ কোটি টকা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। ২০১৯ চনৰ মে' মাহত নতুন দিল্লীৰ ৰাষ্ট্ৰীয় কোম্পানী আইন ন্যায়াধিকৰণে (এনচিএলটি) অসমত হিন্দুস্তান পেপাৰ কৰ্প’ৰেশ্যন লিমিটেডৰ অধীনত কাগজকল দুটাক ধন পৰিশোধ কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছিল।

ইউনিয়নৰ যুটীয়া কাৰ্য সমিতিৰ সম্পাদক আনন্দ বৰদলৈয়ে কয় যে, "দুয়োটা মিলৰ চাকৰিৰ পৰা অব্যাহতি দিয়া কৰ্মচাৰীসকলে চৰকাৰৰ এই সিদ্ধান্তক অস্বীকাৰ কৰাৰ লগতে গৰিহণা জনাইছে। বৰদলৈয়ে লগতে সংঘৰ সদস্যসকলৰ সৈতে মিলি নিজ নিজ উকীলৰ লগত আলোচনা কৰিব আৰু উক্ত বিষয় সন্দৰ্ভত উচিত পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিব বুলি জানিবলৈ দিয়ে।

Cartoon
View Older

 

October 21, 2021


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account