Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

অশ্বিনক কোহলীয়ে কিয় বাৰে বাৰে প্লেয়িং ইলেভেনৰ পৰা আঁতৰ কৰি ৰাখিছে !


Published on August 27, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

নিশা কেইবাবাৰো ভোকত শুই থকা খেলুৱৈগৰাকী, বৰ্তমান টি-২০ বিশ্বকাপত ভাৰতীয় দলৰ অংশ


Published on August 27, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা

গুৱাহাটী, ২৭ আগষ্টঃ আই পি এল ২০২১ ৰ সমাপ্তিৰ লগে লগে ইউনাইটেড আৰৱত টি-২০ বিশ্বকাপৰ মহাৰণ আৰম্ভ হ'ব। এনে পৰিস্থিতিত, সকলো দলে এতিয়া ক্ৰিকেটৰ এই মহাৰণৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিছে। টীম ইণ্ডিয়াত খেলুৱৈৰ অভাৱ নাই আৰু টি-২০ৰ বাবে বহুটো শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈ আছে। টি-২০ বিশ্বকাপৰ বাবে কোনজন খেলুৱৈ দলত থাকিব সেয়া চাবলৈ বৰ্তমান অতিকৈ আকৰ্ষণীয় হৈ পৰিব। 

শেহতীয়াকৈ ভাৰতৰ যুৱ খেলুৱৈ ঈশান কিষাণেও টি-২০ৰ বাবে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোত সুযোগ পাবলৈ সক্ষম হৈছে। যেতিয়া ঋষভ পন্তৰ দৰে এজন যুৱ খেলুৱৈ ভাৰতীয় ক্ৰিকেটত নিজৰ প্ৰস্তুতি সম্পন্ন কৰিছিল, তেতিয়া ঝাৰখণ্ডৰ উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঈশান কিষাণেও নিজৰ প্ৰতিভাৰ প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ অপ্ৰাণ চেষ্টা কৰি আহিছিল। ঈশান কিষাণে শেহতীয়া আই পি এল ছিজনত তেওঁৰ প্ৰদৰ্শনৰ সৈতে এক বিশেষ প্ৰশংসা লাভ কৰিছে। ভাৰতীয় অনুৰ্ধ-১৯ দলৰ অধিনায়ক ঈশান কিষাণৰ দক্ষতাৰ কোনো অভাৱ নাই। ঈশান কিষাণৰ যি ধৰণৰ প্ৰতিভা আছে সেয়া সকলোবোৰ তেওঁ টি-২০ বিশ্বকাপত প্ৰদৰ্শন কৰিব বিচাৰে।

ঈশান কিষাণৰ যাত্ৰা ইমান সহজ নাছিল। ঈশানে এই পৰ্যায়ত উপনীত হ'বলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলগীয়া হৈছে। যেতিয়া ঈশানৰ বয়স ১২ বছৰ হ'ল, তেওঁ খেলৰ প্ৰস্তুতিৰ বাবে ৰাঁচীলৈ স্থানান্তৰিত হ'ব লগা হৈছিল। ৰাঁচীত অনুষ্ঠিত জিলা ক্ৰিকেট টুৰ্ণামেণ্টত ঈশানক চেইল (ষ্টীল অথৰিটি অফ ইণ্ডিয়া লিমিটেড) দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছিল। চেইলে তেওঁক থাকিবলৈ এটা কোঠালি দিছিল। তেওঁৰ লগত আন চাৰিজন জ্যেষ্ঠ ক্ৰিকেটাৰো আছিল। ঈশানে সেই সময়ত কেনেকৈ ৰান্ধিব লাগে নাজানিছিল। সেইকাৰণে তেওঁ পানী খাই দিন কটাবলগীয়া হৈছিল আৰু কেইবাদিনো ৰাতি একে নোখোৱাকৈ ভোকত শুব লগা হৈছিল। সেইদৰে প্ৰশিক্ষণ অব্যাহত ৰাখি আজি ঈশানে নিজকে এই পৰ্যায়ত উপনীত কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।
 


Published on January 1, 1970|News Source :
Cartoon
View Older

 

January 23, 2022


Entertainment
View Older

North-East
View Older

From Our Archive

Create Account