Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

ইটালীয়ে ২৮ জুনৰ পৰা পৰিত্যাগ কৰিব মাস্ক, সকলোৰে মন আনন্দৰে ভৰি পৰিছে 


Published on June 22, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

ষ্টিভেন স্পিলবাৰ্গৰ ইণ্ডিয়ানা জোনছ চলচ্চিত্ৰত অমৰিশ পুৰীয়ে অডিশ্যন দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল ! কিন্তু কিয়?


Published on June 22, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা


গুৱাহাটী, ২২ জুন: ষ্টিভেন স্পিলবাৰ্গৰ ইণ্ডিয়ানা জোনছ আৰু টেম্পল অৱ ডুমত খলনায়ক মোলাৰামৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰা অমৰিশ পুৰীক চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা গৰাকীয়ে 'প্ৰিয় খলনায়ক, হিচাপে বিবেচিত কৰিছিল। চলচ্চিত্র খনৰ পূর্বে বিখ্যাত খলনায়কৰূপে স্বীকৃতি পোৱা অভিনেতা অমৰিশ পুৰীয়ে উক্ত চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিবলৈ অমান্তি হৈছিল। 

কাষ্টিং পৰিচালক ডলী থাকোৰে ভৌতিক চলচ্চিত্ৰ গেহৰাইৰ পৰা ষ্টিভেন স্পিলবাৰ্গলৈ তেওঁৰ ৰিলৰ কিছু অংশ প্ৰেৰণ কৰিছিল, কিন্তু অমৰিশ পুৰীক এই অংশটোত নিৰুৎসাহী যেন লাগিছিল। অমৰিশ পুৰীয়ে তেওঁৰ আত্মজীৱনী দ্য এক্ট অফ লাইফত লিখিছিল যে আমেৰিকান কাষ্টিং এজেণ্টসকলে তেওঁৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰিবলৈ ভাৰতলৈ আহিছিল, আৰু অডিশ্যনৰ পৰিৱৰ্তে, অমৰিশ পুৰীয়ে আমেৰিকান কাষ্টিং এজেণ্টসকলক এখন চলচ্চিত্ৰৰ ছেটত অভিনয়ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা চাবলৈ কৈছিল। তেতিয়া এজেন্টসকলে অমৰিশ পুৰীৰ অভিনয় দেখি হতবাক হৈ পৰিছিল। অভিনেতা অমৰিশ পুৰীয়ে ইংৰাজীত থকা চলচ্চিত্ৰৰ পৃষ্ঠাসমূহ পঢ়িবলৈও অস্বীকাৰ কৰিছিল। 

অমৰিশ পুৰীয়ে তেওঁৰ আত্মজীৱনীৰ এখন পৃষ্ঠাত লিখিছিল যে, "স্পিলবাৰ্গে কেনেকৈ জানে যে মই কি ভাষা কওঁ? তেওঁ মোক এজন অভিনেতা হিচাপে চিনিব পাৰিব।" পৰৱৰ্তী সময়ত, অভিনেতা অমৰিশ পুৰীয়ে চৰিত্ৰটোত অভিনয় কৰিবলৈ সন্মত হৈছিল আৰু অমৰিশ পুৰীৰ অভিনয়ে স্পিলবার্গৰ মন চুই গৈছিল। আনহাতে, স্পিলবাৰ্গে ভাৰতত দৃশ্যগ্ৰহণৰ বাবে অনুমতি প্ৰত্যাখ্যান কৰা হৈছিল  আৰু চলচিত্র খনৰ পৰৱৰ্তী দৃশ্যগ্ৰহণ মাকাও, শ্ৰীলংকা আৰু লণ্ডনত সমাপ্ত কৰিবলগীয়া হৈছিল।

Ad
Cartoon
View Older

 

January 26, 2023




From Our Archive

Create Account