Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া
0
0
7003

এগৰাকী যাত্ৰীয়ে অকলশৰীয়াকৈ বিমান যাত্ৰা কৰি হৈ পৰিল 'মহাৰাজা'


Published on June 25, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

'মোদী উপাধি' মানহানিৰ গোচৰৰ বাবে চুৰাট আদালতত হাজিৰ ৰাহুল গান্ধী


Published on June 25, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা

গুৱাহাটী, ২৫ জুন: কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে সোমবাৰে চুৰাটৰ দণ্ডাধীশৰ আদালতত ২০১৯ ৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰচাৰৰ সময়ত কৰা 'মোদী উপাধি' মন্তব্যক লৈ অপৰাধমূলক মানহানিৰ গোচৰত লিপ্ত হৈছিল। গুজৰাটৰ বিজেপি বিধায়ক পূৰ্ণেশ মোদীয়ে ২০১৯ চনত ৰাহুল গান্ধীৰ বিৰুদ্ধে আইপিচি ধাৰা ৪৯৯ আৰু ৫০০ ৰ অধীনত মানহানিৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। 

বিধায়কজনে তেওঁৰ অভিযোগত উল্লেখ কৰিছিল যে, "ৰাহুল গান্ধীয়ে সকলো চোৰৰ উমৈহতীয়া উপাধি মোদী বুলি কৈ সমগ্ৰ মোদী সম্প্ৰদায়ক বদনাম কৰিছে।" ঘটনা অনুসৰি ২০১৯ চনত কোলাৰৰ এখন নিৰ্বাচনী জনসভাত কংগ্ৰেছ দলৰ সভাপতি হৈ থকা ৰাহুল গান্ধীয়ে ভাষণ দি থকা অৱস্থাত কৈছিল যে, "মোৰ মনত এটা প্ৰশ্ন আছে। নীৰৱ মোদী, ললিত মোদী অথবা নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে হওঁক! সকলো চোৰৰ নামৰ শেষত মোদী কিয় আছে? আমি নাজানো এনে ধৰণৰ আৰু কিমান মোডী নামৰ ব্যক্তি ওলাই আহিব।" 

আনহাতে কংগ্ৰেছ যুৱৰাজৰ এই মন্তব্যত সহকৰ্মী তথা দলীয় কৰ্মীসকলে সমৰ্থন জনাইছিল। ইপিনে, ৰাহুল গান্ধীৰ বক্তৃতা সন্দৰ্ভত কংগ্ৰেছ নেতা শক্তিসিংহ গোহিলে কয় যে, "গণতন্ত্ৰত ক্ষমতাত থকা দলটোৱে বিৰোধীৰ সমালোচনা সহ্য কৰাটো উচিত। ৰাহুল গান্ধীয়ে কেৱল ললিত মোদী আৰু নীৰৱ মোদী চোৰ আখ্যা দিছিল আৰু নৰেন্দ্ৰ মোদী বিফল বুলি কৈছিল। 

বিজেপি দলে ৰাহুল গান্ধীৰ বক্তব্যৰ অপপ্রচাৰ চলাই সম্পূর্ণ মোদী সম্প্ৰদায়ৰ সৈতে সংযুক্ত কৰিছিল আৰু গান্ধীৰ লগতে সমস্ত দলসহ পৰিয়ালক অপমান কৰিছিল।" লগতে দলৰ জ্যেষ্ঠ নেতা আহমেদ পেটেলেও গান্ধীক সমৰ্থন কৰি কয়, "আইনখনক নিজৰ পথ ল'বলৈ দিয়ক।" ইয়াৰ পূর্বেও ২০১৯ চনত, ৰাহুল গান্ধীয়ে আদালতত হাজিৰ হৈছিল আৰু তেওঁৰ মন্তব্যৰ বাবে দোষী নহয় বুলি স্বীকাৰ কৰিছিল।

Ad
Cartoon
View Older

 

January 30, 2023


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account