Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

ইউৰো ২০২০: ৰাউণ্ড অফ ১৬ৰ সম্পূর্ণ সময়সূচী; "ফিক্সাৰ, স্থান, খেল, সময়, তাৰিখ"


Published on June 24, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰ'নাল্ড'ৰ আলী দাইৰ সৈতে যুটীয়াভাৱে সৰ্বকালৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শীৰ্ষ স্ক'ৰাৰৰ অভিলেখ


Published on June 24, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা

গুৱাহাটী, ২৪ জুন: ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰ'নাল্ড'ৱে বুধবাৰে ফ্ৰান্সৰ বিৰুদ্ধে ইউৰো ২০২০ খেলত পৰ্তুগালৰ হৈ ১০৯ তম গ'ল কৰি ইৰাণৰ প্ৰাক্তন ষ্ট্ৰাইকাৰ আলী দাইৰ সৰ্বকালৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অভিলেখৰ সমকক্ষ হয়। ইউৰোপিয়ান চেম্পিয়নশ্বিপৰ ইতিহাসত শীৰ্ষস্থানৰ স্ক'ৰাৰ ৩৬ বছৰীয়া ৰ'নাল্ড'ৱে বুদাপেষ্টত খেলৰ দ্বিতীয়টো পেনাল্টি সফল কৰি তেওঁৰ ১৭৮ তম আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলত অভিলেখ গঢ়িবলৈ সক্ষম হয়।

প্ৰতিযোগিতাখনৰ পাঁচটা সংস্কৰণত অৱতীৰ্ণ হোৱা ৰ'নাল্ড'ৱেই হ'ল প্ৰথম জন খেলুৱৈ, যিজনে লগতে তিনিখন গ্ৰুপ এফ খেলত পাঁচবাৰলৈ স্ক'ৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। জুভেণ্টাছ ষ্ট্ৰাইকাৰজনে বৰ্তমানলৈ ১৪ টা ইউৰোপিয়ান চেম্পিয়নশ্বিপ গ'ল কৰিছে, যি ফ্ৰান্সৰ মহান মিশেল প্লাটিনিতকৈ পাঁচগুণ অধিক, আৰু যিয়ে ১৯৮৪ চনত ফ্ৰান্সক ৯ বাৰ নেট গ'ল দি গৌৰৱৰ দিশে লৈ যাবলৈ সক্ষম হৈছিল।

পৰ্তুগালত অনুষ্ঠিত ইউৰো ২০০৪ ৰ আৰম্ভণি খেলত গ্ৰীচৰ হাতত ২-১ গ'লত পৰাস্ত হৈ ৰ'নাল্ড'ৱে প্ৰথম আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় গ'ল প্ৰস্তুত কৰে, য'ত পিছত ফাইনেলত আয়োজক দল গ্ৰীচৰ হাতত ১-০ গ'লত পৰাজিত হয়। 'শ্বৰিয়াৰ' (পাৰ্চী ভাষাত ৰজা) বুলি অভিহিত দাইয়ে ১৯৯৩ চনৰ পৰা ২০০৬ চনৰ ভিতৰত ইৰাণৰ হৈ ১৪৯ টা খেলত ১০৯ টা গ'ল কৰিছিল, যিটো বহুতে অবিশ্বাস্য বুলি ভাবিছিল।

দাইয়ে কেইবাবাৰো কৈছে যে, "যদি ৰ'নাল্ড'ৱে তেওঁৰ অভিলেখ ভংগ কৰে তেন্তে তেওঁ "আনন্দিত" হ'ব, কিয়নো তেওঁ বিশ্বাস কৰে যে জুভেণ্টাছ ষ্ট্ৰাইকাৰ গৰাকীয়ে ইতিহাসৰ শ্ৰেষ্ঠ দুজন খেলুৱৈ লিঅ'নেল মেছি আৰু ডিয়েগো মাৰাডোনাৰ সৈতে স্থান লাভ কৰিছে। আনহাতে ৰ'নাল্ড'ৰ ৰেকৰ্ড ভংগ কৰা সন্দৰ্ভত দাইয়ে কৈছিল যে, "ৰ'নাল্ড'ৰ ভিতৰত সঁচাকৈয়ে এই সফলতা অৰ্জন কৰাৰ গুণ আছে। ৰ'নাল্ড'ৰ প্ৰতি মোৰ যথেষ্ট সন্মান আছে। তেওঁ ইমান মহান খেলুৱৈ যে তেওঁৰ প্ৰশংসা কৈ শেষ কৰিব নোৱাৰি।"
 

Cartoon
View Older

 

May 28, 2022


Entertainment
View Older

North-East
View Older

From Our Archive

Create Account