Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

ইংলেণ্ডক আজিৰ দিনটোতে পৰাস্ত কৰি সৌৰভ গাংগুলীয়ে লৰ্ডছৰ বাৰান্দাত কাপোৰ খুলি কৰিছিল উন্মাদনা


Published on July 13, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ পৰৱৰ্তী প্ৰশিক্ষক কোন হ'ব! কোনে ল'ব পাৰিব ৰবি শাস্ত্ৰীৰ স্থান! 


Published on July 13, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা

গুৱাহাটী, ১৩ জুলাই: টীম ইণ্ডিয়াৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰবি শাস্ত্ৰীয়ে ইউনাইটেড আৰৱত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-টুৱেন্টি বিশ্বকাপৰ পিছত তেওঁৰ কাৰ্যকাল সম্পূৰ্ণ কৰিব। তেনে ক্ষেত্ৰত, ভাৰতীয় দলৰ প্ৰশিক্ষক কোন হোৱা উচিত, সেই সন্দৰ্ভত এতিয়াৰ পৰা নিশ্চয় আলোচনা কৰা হ'ব।

ৰবি শাস্ত্ৰী বৰ্তমান ভাৰতীয় দলৰ সৈতে ইংলেণ্ডত উপস্থিত হৈছে, য'ত ভাৰতীয় দলটোৱে ৫ খন টেষ্ট মেচৰ শৃংখলা খেলিব, আনহাতে ভাৰতৰ আন এটি ক্রিকেট দলে এদিনীয়া আৰু টি-২০ শৃংখলাৰ বাবে শ্ৰীলংকা ভ্ৰমণ কৰিছে আৰু ৰাহুল দ্ৰাবিড়ক দলটোৰ প্ৰশিক্ষক হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছে।

দ্ৰাবিড়ে এতিয়া ৰবি শাস্ত্ৰীৰ স্থান ল'ব নে নাই সেয়া অনুসৰণ কৰা আৰম্ভ হৈছে।  অৱশ্যে, শাস্ত্ৰী প্ৰশিক্ষকৰ পদৰ পৰা আঁতৰ হোৱাটো সহজ নহয়। টীম ইণ্ডিয়াই তেওঁৰ প্ৰশিক্ষণত বৃহৎ সাফল্য অর্জন কৰিব নোৱাৰিব পাৰে কিন্তু তেওঁ এতিয়াও টীম ইণ্ডিয়াক শীর্ষ পর্যায়লৈ লৈ যাবলৈ সক্ষম হৈছে।

শাস্ত্ৰীৰ প্ৰশিক্ষণত ভাৰতীয় দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়া ক্রিকেট দলটোক দুবাৰকৈ পৰাজিত কৰিছিল আৰু শেহতীয়া বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ ফাইনেললৈ দলটোক পথ প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। যদি ভাৰতীয় দলে এই বছৰ টি-২০ বিশ্বকাপ জয়ী হ'বলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে বি চি চি আইৰ বাবে শাস্ত্ৰীক প্ৰশিক্ষকৰ পদ পৰা আঁতৰ কৰোৱাটো অতি কঠিন হ'ব।

Cartoon
View Older

 

September 16, 2021


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account