Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

কিছুমান কাম কৰাৰ বিশেষ সময় থাকে, জানেনে কি কি কাম?


Published on October 16, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

বিজয়াদশমীত পান খোৱাটো কিয় প্ৰয়োজনীয়! জানক ইয়াৰ বিশেষত্বসমূহ


Published on October 15, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা

গুৱাহাটী, ১৫ অক্টোবৰঃ আজি (১৫ অক্টোবৰ, ২০২১) সমগ্ৰ দেশতে বিজয়াদশমী উৎসৱ উদযাপন কৰা হৈছে। ইয়াৰ লগতে বৰ্তমান সময়ত কিছুমান পৰম্পৰাও পালন কৰা হয় যিয়ে জীৱনত সুখ, সমৃদ্ধি আৰু শান্তি বৰ্তাই ৰাখে। ইয়াৰে এটা হ'ল বিজয়াদশমীত পান খোৱা। আজি পাণ খোৱাৰ কিছুমান বৈজ্ঞানিক আৰু ধাৰ্মিক বিশেষত্ব আছে। যাৰ ফলত ইয়াক বিজয়াদশমীত সেৱন কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।


বিজয়াদশমীত পান খোৱাৰ ৫ টা বিশেষ কাৰণঃ

১. পানক প্ৰেম আৰু বিজয়ৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াক বিজয়াদশমীত গ্ৰহণ কৰাৰ বিশেষত্ব হ'ল পানক শুভ কৰ্মত ব্যৱহাৰ কৰা হয়, সেয়েহে আজি ৰাৱণক দহন কৰাৰ পিছত পাণ খোৱা হয়।

২. দশমীত পাণ খোৱাৰ এটা কাৰণ হৈছে বছৰৰ এই সময়ত বতৰ সলনি হয়, যাৰ ফলত সংক্ৰামক ৰোগৰ আশংকা বৃদ্ধি হয়। পাণ খোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল, ই আপোনাক সকলো ধৰণৰ সংক্ৰামক ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰি ৰাখে। 

৩. নৱৰাত্ৰিৰ সময়ত বহুলোকে ৯ দিন উপবাস কৰে। ই নিশ্চিতভাৱে হজমশক্তিক প্ৰভাৱিত কৰে। পাণ খোৱাৰ ফলত খাদ্য হজম কৰা সহজ হয়।

৪. দশমীত মানুহে পাণ খাই বেয়া শক্তিৰ ওপৰত ভাল শক্তিৰ বিজয় উদযাপন কৰে, কিন্তু ৰাৱণ দহনৰ আগতে হনুমানক এই পান প্ৰদান কৰা হয়। 

৫. দশমীত পান খোৱাৰ পৰম্পৰাৰ সন্দৰ্ভত, বিজ্ঞানীসকলে বিশ্বাস কৰে যে যিদৰে নৱৰাত্ৰিত সম্পূৰ্ণ ৯ দিনৰ বাবে নিম পাত আৰু জালুক খোৱাৰ পৰম্পৰা আছে, ঠিক তেনেদৰে পান খোৱাৰ ফলত শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে।
 

Cartoon
View Older

 

May 28, 2022


Entertainment
View Older

North-East
View Older

From Our Archive

Create Account