Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া
0
0
6910

পুৰুষসকলে আকৰ্ষণীয় মুখমণ্ডলৰ অধিকাৰী হ'বলৈ গ্ৰহণ কৰক এইসমূহ বিশেষ পদক্ষেপ


Published on October 19, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

চীনে ভাৰতৰ সীমান্ত পাৰ কৰিব নোৱাৰিব, অৰুণাচল প্ৰদেশত মোতায়ন কৰা হ'ল বিশেষ বিমান বাহিনী


Published on October 19, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা


গুৱাহাটী, ১৯ অক্টোবৰঃ ভাৰতীয় সেনাই অৰুণাচল প্ৰদেশত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এটা বিমান ব্ৰিগেড মোতায়ন কৰিছে। ব্ৰিগেডৰ ওচৰত আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ নিৰীক্ষণৰ বাবে নিয়ন্ত্ৰণ ৰেখা (এল এ চি) আৰু ড্ৰোন লৈ দ্ৰুতগতিত সৈন্য পৰিবহন কৰিবলৈ হেলিকপ্টাৰ, চিনুক আৰু এম-১৭ ৰ দৰে বৃহৎ পৰিবহন হেলিকপ্টাৰ মোতায়ন কৰা হৈছে।

অৰুণাচল প্ৰদেশৰ দৰে পৰ্বত, উপত্যকা আৰু ঘন বনাঞ্চলত সৰ্বাধিক সংখ্যক হেলিকপ্টাৰ উপলব্ধ আছে। সৈনিকক লৈ যোৱা, লজিষ্টিক আৰু বিস্ফোৰক সামগ্ৰী বিতৰণ কৰা, আৰু আটাইতকৈ ৰুগীয়া বা আঘাতপ্ৰাপ্ত সৈনিকসকলক সহায় কৰিবলৈ হেলিকপ্টাৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ইয়াত বতৰ এটা ডাঙৰ সমস্যা আৰু বেয়া বতৰত উপত্যকাবোৰ পাৰ হোৱাটো বহুত কঠিন হৈ পৰিব পাৰে। 

ইপিনে, ভাৰতীয় সেনাৰ এটা বিভাগৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ সৈনিকসকলে পৰ্বত যুঁজৰ কৌশলবোৰ আহৰণ কৰি আছে। ভাৰতীয় সেনাই বৰ্তমান হেৰন মাৰ্ক-১ ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰি আছে, যি ২০০-২৫০ কিলোমিটাৰ দূৰত্বলৈ নিৰীক্ষণ কৰিব পাৰে।


Published on January 1, 1970|News Source :
Cartoon
View Older

 

May 25, 2022


Entertainment
View Older

North-East
View Older

From Our Archive

Create Account