Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া
0
0
6546

ওজন হ্ৰাস হোৱাৰ লগতে শৰীৰৰ বিভিন্ন সমস্যা পৰা সকাহ দিব এইবিধ নিমখে


Published on October 26, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

সৌন্দর্য বৃদ্ধিৰ বাবে ফেচ ক্ৰীমৰ পৰিৱৰ্তে ব্যৱহাৰ কৰক এইবিধ তেল


Published on October 25, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা

গুৱাহাটী, ২৫ অক্টোবৰঃ স্বাস্থ্যকৰ শৰীৰৰ বাবে ছালক প্ৰদূষণমুক্ত আৰু সৌন্দৰ্য সামগ্ৰীৰ ৰাসায়নিক পদাৰ্থৰ পৰা প্ৰতিৰোধ কৰাটো অতিকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰ ফলত কম বয়সতে ছাল আৰু মুখমণ্ডলত দাগ, খহটা আদিৰ দৰে বিভিন্ন সমস্যা হ'ব পাৰে। বহটো যুৱতী তথা মহিলাই ইয়াৰ বাবে ফেচিয়েল কৰে, কিন্তু এই সকলো বোৰ ছালৰ সমস্যাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ আপোনাক কোনো ক্ৰীমৰ প্ৰয়োজন নহয়। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, আপুনি ইয়াৰ সলনি তেল প্ৰয়োগ কৰিও মুখৰ সৌন্দর্য ঘূৰাই আনিব পাৰে।

আপুনি মুখত ফেচ ক্ৰীমৰ সলনি জলফাই তেল বা অলিভ অইল প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে। ইয়াত এণ্টিঅক্সিডেণ্ট, এণ্টিবেক্টেৰিয়েল, ময়েশ্চাৰাইজিং গুণাগুণৰ সৈতে ভিটামিন এ, ডি, ই আৰু কে আদি পুষ্টিকৰ উপাদান থাকে। যি মুখখন স্বাস্থ্যৱান কৰি ৰাখে। যদি আপোনাৰ মুখৰ ছাল দাগ আৰু খহটা হয়, আপুনি জলফাই তেল ব্যৱহাৰ কৰি এইবোৰ সমস্যাৰ পৰা মুক্ত হ'ব পাৰে। 

ইয়াৰ বাবে, আপুনি এটা পেষ্ট তৈয়াৰ কৰিব পাৰিব। এক-চতুৰ্থাংশ কাপ মৌ, ২ চামুচ জলফাই তেল আৰু এক-তৃতীয়াংশ দৈ যোগ কৰি ল'ব। এই পেষ্টটো মুখ আৰু ডিঙিত ভালদৰে প্ৰয়োগ কৰক আৰু ইয়াক ২০ মিনিটৰ বাবে শুকাবলৈ দিয়ক। তাৰ পিছত কুহুমীয়া পানীৰে আপোনাৰ মুখখন ধুব। মুখৰ দাগবোৰ আপোনাক কম বয়সতে বয়স্ক হোৱাৰ দৰে অনুভব কৰোৱাব পাৰে। এইবোৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ পাবলৈ, অলপমান নিমখ আৰু এক চামুচ নেমুৰ ৰস দুই চামুচ জলফাই তেল লৈ ভালদৰে মিহলি কৰক। এতিয়া এই পেষ্টখিনি মুখ আৰু ডিঙিত ভালদৰে মালিচ কৰক আৰু কেইমিনিটমানৰ পিছত মুখখন ধুই দিয়ক।

যদি আপুনি খহটা ছালৰ সমস্যাত ভুগি আছে, মুখত জলফাই তেল প্ৰয়োগ কৰক। ইয়াত থকা ভিটামিন ই আৰু ময়েশ্চাৰাইজিং গুণাগুণে আপোনাৰ ছালক আৰ্দ্ৰ কৰি তুলিব। ইয়াৰ বাবে, আপুনি কপাহৰ সহায়ত মুখ আৰু ডিঙিত জলফাই তেল প্ৰয়োগ কৰিব লাগিব। এই তেলখিনি ছালত ১৫ মিনিটৰ বাবে শুকাবলৈ দিয়ক আৰু তাৰ পিছত কুহুমীয়া পানীৰে ধুই পেলাওক।

Cartoon
View Older

 

December 2, 2021


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account