Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

টীম ইণ্ডিয়াৰ এই খেলুৱৈগৰাকী আছিল পূৰ্বৰ ২ খন খেলৰ পৰাজয়ৰ কাৰণ


Published on November 4, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

ক'হলীৰ পিছত সঁচাকৈয়ে ৰোহিত অধিনায়ক হ'বনে? বি চি চি আইৰ লক্ষ্যত আছে আন দুগৰাকী খেলুৱৈ


Published on November 3, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা


গুৱাহাটী, ৩ নৱেম্বৰঃ বিৰাট ক'হলীয়ে টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছত ভাৰতীয় টি-২০ ক্ৰিকেট দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিব। ইয়াৰ ফলত ৰোহিত শৰ্মাৰ টি-২০ অধিনায়ক হোৱাৰ পথ মুকলি হৈ পৰিছে। কিন্তু এনে ক্ষেত্ৰত হিটমেন ৰোহিত শৰ্মা হতাশ হৈ পৰিব পৰা খবৰ এটা আহিছে।

কিয়নো বি চি চি আইৰ লক্ষ্যত থকা টীম ইণ্ডিয়াৰ দুজন খেলুৱৈৰ বাবে ৰোহিত শৰ্মাই ভাৰতৰ এদিনীয়া অধিনায়কত্ব লাভ কৰাটো অসম্ভৱ যেন হৈ পৰিছে।ৰোহিত শৰ্মা টি-২০ অধিনায়ক হোৱাটো নিশ্চিত, কিন্তু তেওঁৰ বয়সৰ বাবে ভাৰতৰ এদিনীয়া অধিনায়কত্ব লাভ কৰাটো কঠিন হৈ পৰিব। ৰোহিত শৰ্মাৰ বয়স বৰ্তমান ৩৪ বছৰ। 

ইপিনে, বিৰাট ক'হলীৰ ক্ষেত্ৰত, তেওঁ ২০২৩ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপলৈকে এদিনীয়া অধিনায়কত্ব অব্যাহত ৰাখিব পাৰে। ২০২৩ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপ ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'ব, যিটো বিৰাট ক'হলীয়ে জিকিবলৈ তেওঁ সৰ্বশক্তি প্ৰয়োগ কৰিবলৈ সাজু হৈ আছে। এদিনীয়া ক্ৰিকেটত ৰোহিত অধিনায়ক হোৱালৈ সময়ত ৩৬ বছৰীয়া হ'ব। তেনে ক্ষেত্ৰত, বিচিচিআইয়ে ৰোহিত শৰ্মাক ৩৬ বছৰ বয়সত এদিনীয়া অধিনায়কত্ব দিব নিবিচাৰিব। ৰোহিত শৰ্মা টি-২০ অধিনায়ক হ'ব পাৰে কিন্তু তেওঁ এদিনীয়া অধিনায়ক হোৱাটো সেইবাবে কঠিন হৈ পৰিছে। ৰোহিত শৰ্মাৰ টি-২০ অধিনায়কত্বও চাৰি বছৰতকৈ বেছি স্থায়ী নহ'ব, কিয়নো তেতিয়ালৈকে তেওঁ নিশ্চিতভাৱে ৩৮ বছৰীয়া হ'ব।

বিচিচিআইৰ লক্ষ্যত থকা খেলুৱৈ দুগৰাকী হৈছে ঋষভ পন্ত আৰু কে এল ৰাহুল। এই দুগৰাকী খেলুৱৈ নতুন এদিনীয়া অধিনায়কৰ পদ লাভ কৰিব পাৰে। টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন অধিনায়কৰ বাবে কে এল ৰাহুল এটা ভাল বিকল্প। ইংলেণ্ডত তেওঁৰ বেটিংৰ প্ৰদৰ্শন বহুত ভাল আছিল। তেওঁ আই পি এলৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ লগতে ৫০ অভাৰৰ ক্ৰিকেটতো ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছে। 

প্ৰাক্তন ভাৰতীয় নিৰ্বাচক সৰণদীপ সিঙেও কৈছিল যে, "সীমিত অভাৰৰ ক্ৰিকেটত বিৰাট ক'হলীৰ পিছত ৰোহিত শৰ্মাই দীৰ্ঘসময়লৈ অধিনায়ক হৈ থাকিব নোৱাৰিব।" সৰণদীপে লগতে কৈছিল যে, "ৰোহিত এই পদৰ বাবে উপযুক্ত কিন্তু তেওঁ কেৱল কম সময়ৰ বাবেহে দায়িত্বটো পালন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।" আনহাতে, ঋষভ পন্তৰ ওপৰকো বিচিচিআইয়ে নজৰ ৰাখিছে। আগন্তুক খেলসমূহত পন্তৰ খেলৰ প্ৰদৰ্শনে তেওঁ অধিনায়ক হোৱাৰ দিশটো নিৰ্ণয় কৰিব।

most read news
    Cartoon
    View Older

     

    January 25, 2022


    Entertainment
    View Older


    From Our Archive

    Create Account