Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

উচ্চ ৰক্তচাপ নিয়ন্ত্ৰণত কাৰ্য্যকৰী ৫ বিধ খাদ্য


Published on November 4, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

টীম ইণ্ডিয়াৰ এই খেলুৱৈগৰাকী আছিল পূৰ্বৰ ২ খন খেলৰ পৰাজয়ৰ কাৰণ


Published on November 4, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা


গুৱাহাটী, ৪ নৱেম্বৰঃ টি-২০ বিশ্বকাপৰ তৃতীয়খন খেলত বিৰাট ক'হলীয়ে অধিনায়কত্ব কৰা টীম ইণ্ডিয়াই আফগানিস্তানক ৬৬ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। ভাৰতীয় বেটছমেন আৰু বলাৰসকলে এই খেলখনত সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। টীম ইণ্ডিয়াই খেলখনত দুটা ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন কৰিছিল আৰু পদক্ষেপ দুটা উল্লেখনীয় আছিল, যাৰ পিছত অধিনায়ক ক'হলীয়ে নিশ্চয় ভাবিবলৈ বাধ্য হৈছে যে এই পৰিৱৰ্তন প্ৰথম দুখন মেচতো কৰিব লাগিছিল।

কিংবদন্তি স্পিন বলাৰ ৰবিচন্দ্ৰন অশ্বিনে বহু বছৰৰ অন্তত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ভাৰতৰ হৈ এখন টি-২০ খেল খেলিবলৈ সুযোগ পাইছিল। প্ৰথম দুখন খেলত অধিনায়ক বিৰাট কোহলীয়ে তেওঁক সুযোগ দিয়া নাছিল, যাৰ ফলত দলটোৱে পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হ'বলগীয়া হৈছিল। অশ্বিনে বুধবাৰৰ খেলখনত সুন্দৰ বলিং কৰিছিল আৰু ৪ অভাৰত ১৪ ৰাণ দি ২ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ উইকেট ল'বলৈ সক্ষম হৈছিল। অশ্বিনে পুনৰ প্ৰমাণ কৰি দেখুৱালে যে তেওঁ বৰ্তমানৰ সময়তো শ্ৰেষ্ঠ স্পিন বলাৰ। যদি পাকিস্তান আৰু নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম দুখন মেচত অশ্বিনক সুযোগ দিয়া হ'লহেঁতেন, তেন্তে ইয়াৰ ফলাফল নিশ্চিতভাৱে কিছু বেলেগ হ'ল হয়। 


ইপিনে, বিৰাট ক'হলীয়ে নিৰন্তৰ বৰুণ চক্ৰৱৰ্তীক অশ্বিনৰ ঠাইত সুযোগ দি আহিছিল। চক্ৰৱৰ্তীয়ে হয়তো আই পি এলত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল, কিন্তু বিশ্বকাপৰ দৰে ডাঙৰ পৰ্যায়ৰ বাবে তেওঁৰ অভিজ্ঞতা পৰ্যাপ্ত নাছিল। ৰহস্যময় স্পিনাৰ হিচাপে বিবেচিত চক্ৰৱৰ্তীয়ে আৰম্ভণিৰ দুখন খেলত বিশেষ প্ৰদৰ্শন দেখুৱাবলৈ সক্ষম হোৱা নাছিল। বলাৰজনে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে কোনো উইকেট লাভ কৰা নাছিল লগতে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধেও কোনোধৰণৰ উইকেট ল'ব নোৱাৰিলে। চক্ৰৱৰ্তীৰ বাবে এতিয়া এই গোটেই প্ৰতিযোগিতাখনত সুযোগ পোৱাটো কঠিন হৈ পৰিব। 

আনহাতে, বুধবাৰৰ খেলখনত চীম ইণ্ডিয়াই প্ৰথমে বেটিং কৰি ২ উইকেটত ২১০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত আফগানিস্তানে ৭ উইকেটত ১৪৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ভাৰতৰ হৈ মহম্মদ ছামীয়ে ৩ টা, ৰবিচন্দ্ৰন অশ্বিনে ২ টা উইকেট দখল কৰে। যশপ্ৰীত বুমৰাহ আৰু ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাই এটাকৈ উইকেট দখল কৰিছিল। ইয়াৰ সৈতে, টীম ইণ্ডিয়াৰ এতিয়া ৩ খন মেচৰ পৰা ২ পইণ্ট হৈছে।
 

Cartoon
View Older

 

July 6, 2022


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account