Choose Language

  • All  
  • English
  • অসমীয়া

টীম ইণ্ডিয়াৰ এগৰাকী জ্যেষ্ঠ ক্ৰিকেটাৰ, যিয়ে যিকোনো সময়তে ল'ব পাৰে অৱসৰ


Published on November 13, 2021 | News Source: অৰূপ ডেকা
Share This Page
Related Stories

অৱশেষত নিৰ্বাচকসকলৰ এটা ডাঙৰ চিন্তাৰ অৱসান ঘটিল, বিচাৰি উলিয়াবলৈ সক্ষম হ'ল হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াৰ দৰে অলৰাউণ্ডাৰ


Published on November 13, 2021|News Source : অৰূপ ডেকা


গুৱাহাটী, ১৩ নৱেম্বৰঃ টীম ইণ্ডিয়াৰ তাৰকা অলৰাউণ্ডাৰ হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই যোৱা কেইমাহমান ধৰি তেওঁৰ পুৰণি ফৰ্মলৈ উভতি আহিব পৰা নাছিল। হাৰ্ডিকে বেছি বলিং কৰা নাছিল, আৰু বেটিংত ফ্লপ হৈছিল। তেওঁ টি-২০ বিশ্বকাপতো দুৰ্বল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। তেনে ক্ষেত্ৰত, নিৰ্বাচকসকলক এতিয়া হাৰ্ডিকৰ দৰে এজন অলৰাউণ্ডাৰৰ প্ৰয়োজন যি তেওঁৰ স্থান ল'ব পাৰে। 

তেনে ক্ষেত্ৰত বি চি চি আইয়ে হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াৰ দৰে আন এজন অলৰাউণ্ডাৰ পাবলৈ সক্ষম হৈছে, কিয়নো এজন ভাৰতীয় খেলুৱৈয়ে এই নিৰন্তৰ স্থানৰ বাবে নজৰত আছিল। এই খেলুৱৈগৰাকী হৈছে জয়দেৱ উনাদকট। জয়দেৱ উনাদকটে শেহতীয়াকৈ টুইটযোগে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ নিৰ্বাচকসকলক নিজৰ বিষয়ে সোঁৱৰাই দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। উনাদকাটে বিচিচিআইক টেগ নকৰাকৈয়ে লিখিছিল, "মই এজন দ্ৰুত বলাৰৰ লগতে বেটিংটো পাৰ্গত।"

জয়দেৱ উনাদকটেও এই শিৰোনামৰ সৈতে এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰিছে। এই ভিডিঅ'টোত, বেটছমেনজনে মহম্মদ চিৰাজৰ দৰে দ্ৰুত বলাৰৰ বলত দীঘলীয়া ছিক্স মৰা দেখা গৈছে। ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলেও উনাদকটৰ এই ভিডিঅ'টো চাই বিভিন্ন ধৰণৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে। অনুৰাগীসকল যথেষ্ট বিচলিত হৈ পৰিছে, কিয়নো খেলুৱৈজনক নিউজিলেণ্ড শৃংখলাৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াত স্থান দিয়া হোৱা নাছিল আৰু নিৰন্তৰ উপেক্ষা কৰি অহা হৈছিল। 

জয়দেৱ উনাদকটৰ প্ৰদৰ্শন ঘৰুৱা ক্ৰিকেটত অতি উজ্জ্বল আছিল। তেওঁ ২০১৯-২০ বৰ্ষৰ ৰঞ্জী ট্ৰফী ছিজনত সুন্দৰ খেল খেলিছিল। উনাদকাটে ১৩.২৩ গড়ে ১০ খন খেলত ৬৭ টা উইকেট লৈছিল আৰু তেওঁৰ দল সৌৰাষ্ট্ৰক প্ৰথম ৰঞ্জী খিতাপ জয় কৰাত সহায় কৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁক নিৰন্তৰ দলৰ পৰা আঁতৰাই ৰখাটো সঠিক নহয়।
 


Published on January 1, 1970|News Source :
Cartoon
View Older

 

January 26, 2022


Entertainment
View Older


From Our Archive

Create Account